Ako môžem pomôcť

Pridajte sa ako dobrovoľník

Každý nový dobrovoľník je vítaný, nezáleží na veku, pohlaví či fyzickej zdatnosti. Špeciálne radi privítame dobrovoľníkov z okolitých obcí, študentov histórie, archeológie či príbuzných odborov ale aj skautov, firemné teambuildingy či iné väčšie skupiny. Momentálne je nedostatok dobrovoľníkov jedným z najväčších problémov, ktoré nás brzdia v našom úsilí. Termíny akcií dopredu zverejňujeme na tejto stránke a na facebooku združenia. Prípadný záujem môžte hlásiť aj na castrum.ghymes@gmail.com.

Podporte nás finančne

Podporte nás materiálne

Prijmeme stavebný materiál (nehasené vápno, riečny štrk a pod.), ochranné pomôcky (nenosené rukavice, okuliare, prilby a pod), náradie (krompáče, lopaty, vedrá, murárske náradie a pod.) a špeciálne trubkové lešenie (trubky, žaby, spojky aj v menšom množstve). Poteší nás tiež darovanie balenej vody pre zabezpečenie pitného režimu dobrovoľníkov.

Hľadáme generálneho partnera obnovy

Špeciálna výzva pre firmy (prípadne iné právnické či fyzické osoby) nielen z regiónu. Pre rok 2023 hľadáme generálneho partnera obnovy vybraných objektov hradnej ruiny. Podporte obnovu donjonu či Kostola sv. Ignáca a staňte sa subjektom zodpovedným voči miestnej komunite. Spolupráca možná na jeden rok či dlhodobo. Pre viac info prosím píšte na castrum.ghymes@gmail.com.